Liverpool 3-1 Manchester United: Vélemény

Totális emberfölény: Klopp 4-2-4-1-es gépezete M. József 6-3-1-es csuklósbusza ellen.

Image result for andy robertson

Elvertük őket.

Végre.

A meccs elején mi egy innovatív 4-2-4-1-es felállást választottunk (még soha nem láttam ennyi focistát egyszerre a pályán).

A jobb szélen az idei első meccsét játszó Clyne és a gazellatestű Mané rohamozott, míg a bal oldalon Robertson és Robertson remekelt.

Valahogy így nézett ki:

Alisson

Clyne – Lovren – VVD – Robbo

Gini – Fabinho

Mané – Firmino – Keita – Robbo

Salah

Az átlagos pozíciók. A WhoScored.com-nak úgy tűnik nem szóltak, hogy 2 Robertson volt a pályán.

A Manu ellenben egy 5-4-1-es felállást választott Lukakuval az élen, miközben Eric Bailly heatmapjével nem sokat kellett bajlódnia a statisztikusoknak, aminek nagy része valahol a saját tizenegyespont és az ötös között lehetett.

Erősen kezdtük az első 25 percet, a Manunak momentuma nem volt.

Ja, de. Rúgtak egy lesgólt, ami teljesen egyértelmű les volt, úgyhogy erről ennyit.

Türelmesen járattuk a labdát a tizenhatosuk környékén a félidő nagy részében, aztán Fabinho gondolt egyet és belöbbölte a védők mögé berobbanó Manénak, olyan 2011-es Xavi Hernandez stílusban.

Klopp a meccs után arról beszélt, hogy pont az ilyen védők mögé belöbbölt labdákat gyakorolták Melwoodban az edzéseken, ezért külön dicséret jár Fabinhonak aki tökéletesen kivitelezte a mester tanácsát, mint egy stréber a különórákon.

(Ennek dacára van egy olyan sanda gyanúm, hogy a három szemfogú Fabinho nem tartozott a színötös, jólfésült nebulók közé a brazil általános iskolában.)

Mané tökéletesen levette Fab labdáját cickóval, aztán ballal lerúgta a földre De Gea lábai között. 1-0.

A Manu ezután viszonylag jól reagált és a 33. percben meg is lett az egyenlítés egy Alisson hiba után. Lukaku beadását akart lehúzni a medve, azonban a bal térdével kirúgta a kezei közül, Lingard reagált elsőként. 1-1.

A szünetben Józsi lehozta Diego Dalotot, aki egyébként valószínűleg a legjobb focistájuk volt, a helyére érkezett a könyökösök koronázatlan királya, Maruane Fellaini, ezzel átállva a szokásos 6-3-1-es buszozásra.

A második félidőben még kevesebb levegőhöz jutott a Manu,egy kezemen meg tudom számolni hányszor jöttek át a félpályán, és nem ötször…

A fiúkat picit kezdte frusztrálni az előttük álló busz, ezért átlövéssel próbálkoztak, nem sok sikerrel.

A meccs végére 36 lett a kísérleteink száma, ami tuti valami rekord...

Utánanéztem: ez a legtöbb lövés egy meccsen a részünkről több mint 2 éve.

Jól beszélsz profi.

A különbséget végül Xherdan Shaqiri jelentette, akit Klopp aszisztensei már a szünetben be akartak hozni, a mester viszont a svácji zseni behozataláig a 70. percig várt.

Xherdannak nem kellet sok idő, megpattanós lövése orgazmikusan (most lesz ilyen szó) pattant a felső lécről a hálóba. 2-1, a KOP megőrül.

7 perccel később megint Shaqiri talált be, és megint megpattant. 3-1, Józsiéknak vége.

Shaqiri                               10/10

A gól Alisson hibája, nem is kétséges. Ezen kívül viszont csak lábbal ért labdához, amit kíválóan csinált.

Clyne-ról el is felejtettük, hogy milyen jól csinálja a focilabda rúgását, hiba nélkül hozta a 8/10-et.

Lovren nem tudta megállni, hogy elvállalja 40-ről a lövést 1-1-nél, ezen kívül briliáns.

VVD-vel, Ginivel és Robertsonnal kapcsolatban teljesen kifutottam a szuperlatívuszokból.

M. József a meccsi utáni sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy ő még mindig el van szédülve annak következtében, hogy András Róbertet nézte 90 percig futballozni.

Elmondása szerint Robbo percenként nyomott egy 100 méteres sprintet. Az 90 darab 100 méteres sprint lenne, hosszabításokon kívül.

Srácok: onnan lehet tudni, hogy a világ legjobbja vagy, hogy a PL egyik legnagyobb rangadóján a meccs után ilyen jelzőkkel beszél rólad az ellenfél edzője.

Aranylabdát Robbonak.

Annak ellenére, hogy VVD, Róbert és Big Shaq is magasabb értékelést kapott Fabinhonál, nálam még mindig ő a meccs embere, mert higgadtan játszott és folyamatosan előrefele passzolt, nekünk pedig pont ez kell.

Fabinho statisztikái:

• 78% passzpontosság
  • 66 jó passz
  • 83 labdaérintés
  • 5 lövés
  • 3 Manu focista elküldve hotdogért (főleg Ashley Young)
  • 2 kulcspassz (ami gólhelyzethez vezetett)
  • 1 interszeptálás
  • 1 szerelés
  • 1/1 fejpárbaj
  • 1 asziszt

Keita lehetett volna jobb, de úgy is mondhatjuk, hogy 70 percig fárasztotta a Manut, hogy utána Shaqiri arathassa le a babérokat.

Mané rúgja az első gólt, Salah életveszély, Bobby pedig taktikai KO-val ütötte ki Maticot és Herrerát egyszerre, akik azt se tudták, hogy milyen eseményen vannak.