Liverpool 51, Spurs 45, City 44.

Related image

Klopp nem szarozott...

Én előzetesen azt hittem, hogy majd az Alisson - Clyne, Lovren, VVD, Moreno - Gini, Fabinho - Shaqiri, Bobby, Mané - Sturridge kezdővel állunk majd föl.

Kevés meccsen kell majd ilyen keveset védekezni, mint ma, ezért úgy tűnt, hogy ez lesz Albi Moreno napja.

Erre Klopp ráhúzta a legerősebb kezdőt: az elsőszámú védelmi 5-ös, a 4 legjobb támadó (bocsi Stu), plusz a két legnagyobb munkás: Gini, Hendo.

Lovren nyitotta a gólok sorát, parádésan lőtte ki a hosszú filót dropliból egy borzasztó gyenge Lascelles tisztázást követően. A szünetben 1-0.

A második félidőben nem sokat kellet várni a második találathoz: Salah vezette rá jobbról két védőre, Dummet picit megrántotta, tizi.

Háát...

Volt benne egy csöppnyi színészi alakítás az biztos, de Dummet megmozdulása elég naív volt ahhoz, hogy a bíró tizinek nézze az esetet.

A sértett odaállt és meglepően jól értékesítette a büntetőt. 48. perc, 2-0.

A harmadik gólnál körülbelül másfél percig pattogott a labda a Newcastle tizenhatosán belül, aztán egy zseniális Hendo passzt egy kiváló TAA keresztezés követett, amit Big Shaq értékesített.

A házi PL góllövőlistát így Salah vezeti 12 góllal a 7 találatot jegyző Sadio Mané előtt, harmadik Big Shaq 6-tal.

A teljes kivégzésről Fábián gondoskodott első Liverpoolos góljával a 85. percben.

Sturridge                       7/10

Sir Alex Ferguson az önéletrajzában azt mondta, hogy egy átlagos meccset meg lehet nyerni 7 magas színvonalon teljesítő játékossal, akik kis túlzással a hátán viszik a többieket.

Ebben az évben tényleg igazi csapatként működünk: ha Trentnek nem megy annyira, András Róbert a másik oldalon mindig egy "meccs embere" minőségű performansszal rukkol elő.

Ha Salah-nak nem jönnek össze a cselek vagy a passzok, Mané az egész meccsen terrorizálja majd a jobb védőt.

Ha egyikük sem érzi igazán akkor Firminonak van jó napja.

Ha a kezdőcsapat szenved, jöhet a padról Shaqiri, Stu vagy Keita felborítani az asztalt.

A lényeg, hogy túl jók a focistáink ahhoz, hogy 7-nél kevesebb brutálerős teljesítmény legyen.

Image result for liverpool

Ez ma is így volt.

András Róbert, Mané és Firmino viszonylag gyengélkedett (de csak a normális világklasszis önmagukhoz képest), míg a többiek közül bárki megkaphatná a meccs embere kitüntetést.

Én vitatható módon ismét Hendonak adnám, aki nálam már zsinórban másodszor a mezőny legjobbja.

Igen, jó érzés azokat a focistákat kedvelni akik a legmegosztóbbak, viszont nálam a harmadik gólunkat előkészítő Hendo passz önmagában megér egy letérdelőset.

Akár egy misét is.

Elsőre egyszerűnek is tűnhet, de nem az.

Egyérintéssel, előre kigondolva, tökéletes szögben ugratja ki Trentet...

Ez az a fajta passz, amivel előre megmondod a társnak, hogy ő mit kezdjen a focival.

Trentnek nem is volt más választása, csak erőből laposan belőni középre Shaq irányába (hozzáteszem, ezt TAA kiválóan tette).

Tetszett ahogy Degsy Lovren életében először mutatott bármiféle önkritikát, amikor egy meccs utáni interjúban nagyjából ezt mondta:

"A gólom? Hát igen, kicsit lecsúszott... Normális körülmények között ezt a 45. sor magassábába bombázom."