Man City 2-1 Liverpool: Balszerencse vagy tényleg lefociztak?

2019. január 04. 03:12 - BenErdelyi

Image result for liverpool

Legalább úgy kaptunk ki, hogy közünk nem volt a meccshez.

Teljesen dominált minket a City.

Ez azért is jó hír, mert egy bajnokcsapat nem kaphat ki, ha jól játszik. Egy bajnokcsapat csak akkor kap ki, amikor semmit sem érdemel a meccsből.

Kicsit olyan volt ez a meccs, mint a Napoli elleni 1-0-ás győzelem az Anfielden.

A hazai csapatnak mindenképp nyerni kellett, dominálta az egész meccset, a vendég csapat pedig egy kis szerencsével le is hozhatta volna X-re, de alapvetően semmit nem érdemelt a meccsből.

Ehhez képest még Sir Alex ManU-ja ellen rendszeresen úgy kaptunk ki az utolsó percekben egy szar John O’Shea megpattanós góllal, hogy simán jobbak voltunk.

Szóval ez a pozitív része a dolognak.

A negatív az az, hogy rajtunk közel nem volt akkora a nyomás, mint a Cityn, és felszabadultan lehetett volna játszani, főleg a támadóink részéről.

Ehelyett Mané és Salah bőven a top 3 leggyengébb teljesítmény közé sorolhatók, a szokásos Dejannal karöltve.

Klopp                                               6/10

Igazából egy darab momentumunk volt az első félidőben Mané kapufájánál, aminél még mindig úgy érzem, hogy Salah sokkal jobban odatehette volna magát.

A végén egyszerű a képlet: Stones jobban meg akarta menteni a csapatát abban a pillanatban, mint Mo berúgni a gólt. A győztes egyértelmű.

Ha itt elmegyünk 1-0-ra, nem hiszem hogy onnan elveszítjük a meccset.

Maga az összecsapás viszont leginkább a középpályán dőlt el, ahol Fernandinho úgy erőszalkolta meg az összes Pool játékost, ahogy akarta.

Még sikítani se volt energiánk.

Az összes párharcot a brazil CDM nyerte, mellette Berardo Silva is nagyot alakított, David Silvát pedig soha nem láttam ilyen gyengén játszani. Sajnos mi ezt nem tudtuk kihasználni.

A második félidőben szerintem nagyjából 7 percig játszottunk jól, ezt gólra is váltottuk, ezek után viszont visszaálltunk ugyanarra, mint amit azelőtt csináltunk: a labda nyomozása.

Trentre nagyon büszke vagyok, a csapat legjobbja volt véleményem szerint.

Annak ellenére, hogy szerintem mindkét gólban benne volt: Bernardo Silva beadását blokkolhatná, Sané lövését szintén.

Hozzáteszem, hogy egyiket sem kategorizálnám hatalmas hibának, de úgy érzem Clyne vagy akár Zsoé Gomez legalább az egyiket megállítja.

Ha már Zsoé Gomeznél tartunk…

Meg vagyok róla győződve, hogy maximum egy gólt kapunk, ha ő van ott Dejan Lovren helyett.

Elvileg a héten visszatérhet, nagyon kelleni fog.

Lovrenről viszont még annyit, hogy miután már 4 éve ismerem, ma leültem a meccs előtt egy tükör elé és azt mondtam magamnak:

"Haver. Ma fogunk kapni minimum egy gólt Lovrenről, de ez nembaj. Gomez sérült, Matip sérült, Lovren pedig Lovren. A csapatunk ígyis úgyis fasza. Kérlek ne törj el semmilyen bútordarabot amikor ezt a gólt bekapjuk."

Sajnos ebből csak egy dolog nem lett igaz, és nem a Lovrenről bekapott gólról van szó.

(Valaki nem ismer valami jó ácsot dél Anglia környékén?)

De most komolyan. Ne mondd már azt, hogy nem lehet arra számítani, hogy ő lesz a gyenge láncszem...

Egyrészt a világ legjobb belső védője a partnere a csapatban, így a legtöbbször ő lesz a bénább.

Másrészt pedig Lovren nem egy világklasszis védő.

Ő egy teljese oké védő, aki a PL csapatai közül 16-17 ellen teljesen jól tudja csinálni a dolgát.

Sajnos a City nem tartozik ezen 17 csapat közé.

Ja, amúgy Alisson mit védett Aguero helyzeténél? Hatalmas ember.

Namindegy, szóval Trent a csapat legjobbja nálam.

A második félidőben volt egy jelenet az 52. percben, amikor úgy tűnt, mintha teljesen elkészült volna az erejével, és háromszor is eladta a labdát a saját térfélen.

Ezek után viszont felállt a padlóról, és a fent említett 7 perces jó időszakunkat ő inspirálta, ahol jobb védőből irányította a meccset, egy fiatal Stevie Gerrardra hasonlítva.

A gól előtt óriási a passz, de ezen kívül is hihetetlen jól lőtte a keresztlabdákat András Róbert irányába. Igazából ez volt az egyetlen módja a labda megtartásának, a City szinte tökéletes presszingje miatt.

Ja és egy szó Kloppról: nem értem miért kellett ennyit várni Sturridge behozatalával.

Igen, a csávó egy darab szar védekezésben, de valahogy mindig képes helyzetbe kerülni.

Van egy különleges érzéke a jó helyen lenni a jó pillanatban.

Nem azt mondom, hogy mindenképp rúgott volna egy gólt, de az ő nyugodtsága az ellenfél tizenhatosa környékén sokat segített volna.

Én behoztam volna Shaqirivel egyidőben, akár még egyből a kapott gólnál is.

Salaht körülbelül ugyanúgy dominálta Kompany, mint Fernandinho a középpályát.

Arról a Kompanyról van szó, akinek nem csak a teljesen szétroncsolt testét kell magával hurcolnia foci közben, hanem még a Zöldfoki-szigetek méretű koponyáját is.

Arról a Kompanyról van szó, akit négyszer körbefutottunk a BL meccseken tavaly, és nem véletlenül nem volt a City kezdőjének közelében se mostanában.

Még mindig 4 pont az előny és ezt simán aláírtuk volna a szezon előtt, de innentől borzasztó fontos lesz a következő Brighton elleni idegenbeli PL meccs.

Addig még játszunk egyet az FA kupában hétfőn, ahol egy győzelem nagyon jót tehet az önbizalmunknak.

Általában jó néhány nappal vereség után játszani.