Our Red Glasses

Image result for henderson

PSG 2-1 Liverpool: Összefoglaló, Vélemény és Játékosértékelő

Ilyenkor derül ki, hogy ki az igazi Pool szurkoló.

Meg kell verni a Nápolyt otthon adott gólkülönbséggel és továbbmegyünk. (A nekünk kedvező végeredményekről később).

Már a meccs első perceiben látszott, hogy a PSG nagyon éles és elképesztően meg akarják nyerni ezt a meccset.

Tomas Tuchel, a világ második legnyugodtabb edzője a második félidőben úgy toporzékolt, mint Klopp… hát… igazából amikor bármi történik egy futballmeccsen.

(Hogy ki az első? ’R’-rel kezdődik a neve és ’afa Benitez’-zel végződik).

A 13. percben már meg is szerezte a vezetést a Párizs Juan Bernat révén, amikor Lovren és Gomez nem értette meg egymást, a volt Bayernes védő pedig mindenkinél gyorsabban kapcsolt.

A 37. percben meg is duplázta az előnyét a francia csapat, amikor Mbappé és Naymar villámgyors összjátéka után utóbbi talált a hálóba Alisson védését követően.

A szünet előtt Mané villant, aki mindenkit lefutott és pont a tizenhatos csücskénél faultolta Di Maria. A bíró az előzetes konfúzió után végül megadta az amúgy teljesen egyértelmű büntetőt.

Egy ilyen fontos szituációban pedig, hogyha megkérdezed tőlem, hogy én kivel rúgatnám a tizit Salah, Bobby, Mané és Hamesz Milner közül és a hét bármelyik részében utóbbi mellett tenném le a voksomat.

Hála istennek így is lett, a középpálya motorja higgadtan lőtte a kapu jobb sarkába precízen.

Sajnos a második félidőben se találtuk meg az ellenszert a PSG hihetetlenül elszánt védelme ellen, Buffonnak nem is igazán akadt védenivalója, így majd a Napoli ellen kell nagyot alkotni az Anfielden.

Image result for alisson

Alissonnak ez volt a legjobb meccse a Poolban eddig.

A gólokról nem tehetett, amúgy meg nagyot védett a második félidőben Marquinhos fejesénél. Jut eszembe, hogy a második gól előtt volt egy kiváló reflexvédése Cavani lövésénél, a kipattanó sajnos pont Neymarhoz esett.

Gomez nem igazán érezte ezt a mait, mindkét gólban benne volt. Ennek ellenére a hatos értékelést azért kapja, mert a nagy bedobásaiból volt a legtöbb veszélyes szituáció, bár ez többet mond el a támadójátékunkról mint Gomezről.

Az 5/10 lehet, hogy szigorú, de ez leginkább azért van így, mert tudjuk hogy Zsoé mennyire parádés védő igazából, és hogy mekkora potenciál van benne.

Lovren igazából nem lógott ki lefele, de ő is csinálhatta volna jobban a dolgát a góloknál.

Szerintem az első gól az 33%-ban VVD, 33%-ban Zsoé és 33%-ban pedig Lovren hibája.

Az utolsó egy százalék maradhat Hendoé, mert ugye amúgy is minden az ő hibája. Erről még később.

Szegény András Róbert megint teljesen jól lehozta a meccset salangmentesen, mégis kikaptunk.

A szezonban eddig 17 meccsen lépett pályára és igazából ezek közül 17-szer simán megkaphatta volna a meccs embere titulust, én ma is neki adnám.

Gini gyenge, nem lehetett hallani a nevét, de igazából ő se volt borzasztóan rossz.

Na és akkor Hendo.

Finoman szólva nem a legnépszerűbb Pool játékos, de én kedvelem.

Most sokatokat elvesztettem, de ez nem baj.

Hendo azért játszik, mert a fontos pillanatokban fontos meccseken képes higgadt maradni és fókuszált, aminek köszönhetően nagyon ritkán ad el labdát.

Igen, sokat passzol hátrafele. Igen, a PSG ellen nem játszott jól.

De hadd kérdezzem meg: Busquetsnek a passzainak szerinted hány százalékban mennek előrefele? Kanté hányszor nyitja meg olyan Iniesta-szerűen a védelmeket? Jorginho hányszor indul meg a labdával előrefele.

Hendonak nem ez a dolga.

Fabinhoban kétségtelenül nagyobb a potenciál, mint akár Giniben akár Hendoban a CDM / KVK szerepkörben, de még nem áll készen a legmagasabb szinten ezt hozni.

Az Arsenal ellen hányszor adta el a labdát saját térfélen?

Az volt az a meccs, amit szerintem Hendoval pont megnyerünk.

Én őszintén remélem, hogy Fabinhoból kihozzuk a maximumot, a világ egyik legjobb CDM-je lesz és minden meccsen játszik, de amíg ez nincs így, addig fontos meccseken én Hendoban sokkal inkább bízom.

Igen, a Napoli ellen is a kapitányt játszatnám.

Most valószínűleg több követőt veszítettünk, mintha kiraknék egy selfiet egy „I love ManU” pólóval, de morális kötelességemnek érzem, hogy kiálljak a kapitányunk mellett, aki mindenkinél keményebben dolgozik és bármikor képes feláldozni magát a csapatért.

A támadó trióból Mané mozgott egyedül veszélyesen annak ellenére hogy betegségből tért vissza.

Salahnak nem igazán működtek az ilyen ’beseggelős’ trükkök amikor mintha Kimpembe öléből akarna lefordulni.

A cserék közül senki nem volt igazán hatással a meccsre, Sturridgenak tetszett a taktikai faultja.

Összességében ez egy olyan meccs volt, ahol egyik játékosunk se hibázott óriásit (értsd Karius vs Real, Lovren tavaly vs Tottenham), senki nem játszott egyénileg olyan igazán rosszul, a csapat teljesítménye mégis nagyon extrán gyér volt.

Kloppot sem vonnám kérdőre: azzal a csapattal állt ki akit én is gondoltam, a cseréket pedig önmagához képest korán húzta meg, mindegyik bőven a 80. perc előtt. Sok minden mást nem lehetett volna csinálni.

Azt még érdemes meghagyni, hogy ritka undorító csapat ez a PSG.

Marquinhos és Thiago Silva igazi férfiként küzdötték végig a meccset és ez az NFL-el mellkas összeütközés is tetszett.

Nade amit Neymar és a többiek csinálnak az teljesen felháborító...

Nem, nem azért kaptunk ki mert sokat színészkedtek a PSG játékosai, de teljesen elrontják az ilyen meccseket, amiknek igazából a futball ünnepléséről kéne szólniuk: két jó csapat világklasszis támadói összemérik a tudásukat.

Arra viszont büszke vagyok, hogy emellett a mi srácaink képesek voltak önmaguk maradni és nem felvenni az ellenfél stílusát.

Például amit Zsoé Gomez Verrattitól kapott attól Neymar még most is fetrengene...

Na mindegy.

Zárásként vessünk egy pillantást arra, hogy hogyan lehet továbbmenni a Nápoly ellen, ami zseniális meccsnek ígérkezik.

Ha 1-0, akkor egymás elleni mérleg ugyanolyan, de továbbmegyünk mert több rúgott gólunk van összesen (jelenleg mi 8, a Nápoly 7 góllal áll).

2-1, 3-2, 4-3 = kiesünk mert akkor az egymás elleni meccseken több gólt rúgott idegenben a Nápoly.

A többgólos győzelem mindenképp jó, bármi mással viszont kiesünk.