Crystal Palace 1-2 Liverpool (Játékosértékelő)

Unalmas és alacsony minőségű meccsen hoztunk egy kulcsfontosságú győzelmet.

A Palace többször megnyerhette volna a meccset, ha Benteke jobb focista volna.

Roy Hodgson csalódott lehet ezzel az eredménnyel, ellenben mi így már fél lábbal a top 4-ben érezhetjük magunkat.

De előbb vessünk egy pillantást a focistáink mai teljesítményére:

Karius: 6/10

Igen, a tizenegyesnél nem kellett volna kimozdulnia és semmiképp sem kellett volna nekifutásból Zaha oldalába ugrania, de előfordul az ilyen.

Egy másodperc alatt kellett döntést hozni, és akkor ő úgy ítélte meg, hogy elérheti a focit.

A tizi előtt egyébként volt egy komoly védése amikor a 7. percben szinten Zaha került gólhelyzetbe, azonban a német portásunk jól zárta a szöget és cickóval védett.

Trent: 5/10

Gyatra volt ma sajnos.

Már az előbb említett Zaha helyzetnél lehetett látni, hogy a Palace is megcélozta a tinédzser jobb hátvédet a ManUhoz hasonlóan.

A manchesteri meccs után sikerült megmondani Hendersonnak, hogy a kirúgásokat ő próbálja meg elfejelni a belső védőink helyett (amit egyébként nem igazan sikerült kivitelezni), de a tizenegyes előtt ez sem segített.

Trent megint későn reagált, és többször csak Zaha mezszámát láthatta maga előtt.

Nem az a baj, hogy nem jöttek össze a megoldásai, hanem az, hogy konokul próbálta többször erőltetni a kockázatos passzokat.

A tapasztalt játékosok ilyenkor észreveszik, hogy nincsenek a toppon már a meccs elején és legalább 5-10 percig (ha nem az egész meccsen át) inkább a biztos opciókat választják, ezzel visszanyerve az önbizalmat.

Én bízom benne, hogy Trent hosszútávon is egy kiváló játékosunk lesz úgyhogy aggodalomra semmi ok.

Matip: 7/10

Nem volt rossz ma, bár Van Dijk többször ordítozott vele az első félidőben, hogy pörgősebben tegye a dolgát.

Amikor hátul passzolgatunk néha hétszer ér a labdához, amit igazából egy érintéssel meg lehetne tenni, ezzel pedig lelassítva a játékunk dinamikáját.

Jol működtek a mélységi passzai, amire majd nagy szükség lesz a hátralévő 6 PL meccsen, amiből 4-et viszonylag kiscsapatok ellen fogunk játszani.

Lovren: N/A

Bejött a lesérült Lallana helyére és elfejelt 2 beívelt labdát a vége felé.

Amikor a negyedik játékvezető a 6-os mezszámot mutatta föl többen egyszerre sírtak, nevettek, és ráncolták a homlokukat a helyi kocsmában, de ez volt a meccs igazi fordulópontja.

Átálltunk a három védős rendszerre, aminek a potenciáljáról már többször írtam az elmúlt hetekben.

Így váltott 3-5-2-re Klopp a 70. perc tájékán:

Matip-Lovren-VVD

TAA – Oxlade – Hendo – Milner – Robertson

Salah-Bobby Firmino

Ezzel a taktikai csellel hirtelen mintha 20 méterrel szélesebb lett volna a pálya, így teret adva Bobbynak és Salahnak, hogy összehozzanak valamit középen.

Ennek meg is lett az eredménye amikor az Ox jobb oldali beadásából a bal szélen érkező Robertson tette le a focit kapásból egy nagyon jó területre, a végén Salah a szokásos góljával hozta a 3 pontot.

Van Dijk: 7/10

Egy kicsit Roger Federerre emlékeztet a játékstílusa.

Egészen egyszerűen soha nem látom, hogy szenvedne vagy hogy bármennyire is igyekezne.

Benteke az első félidőben orron könyökölte, majd rá is taposott az Achilles-ínjára, ami mondjuk egy Diego Costa jellegű játékosnál rendesen kiverte volna a biztosítékot.

VVD ehelyett csak vonta a vállát és egyáltalán nem foglalkozott Benteke ostoba viselkedésével (aki egyébként egy könnyed mesterhármast is rúghatott volna, ha nem lenne teljesen béna).

Robertson: 9/10

Szenzációs megint.

Egy fejparbajt sem veszített az ellenkező oldali beadásoknál és egy az egyben verhetetlen.

A második gól előtt övé volt a gólpassz, és ezzel egyetemben a meccs embere cím is a véleményem szerint! #MOTM

Wijnaldum: 6/10

Nem sok vizet zavart az első meccsen a fosás-hányás betegsége óta.

Valószínűleg ez nem lesz elég, hogy bekerüljön a szerdai BL meccsre a kezdőcsapatba, de lesz még rá szükségünk a szezon hátralévő részén.

Lallana: N/A

Bejött lesérülni.

Szegény, reméljük nem komoly.

Henderson: 7/10

Viszonylag jól osztogatott és irányított a kapitány.

Nem mondanám, hogy dominálta volna a középpályát, de jót tett a jelenléte.

Ráadásul egy nagyon férfias huszár szerű bajuszt is sikerült növeszteni a válogatott szünet alatt.

Milner: 8/10

Majdnem megint a meccs legjobbja.

Ha rajtam múlna, biztosan kezdene a City ellen.

Örültem, amikor az első gólunk előtt valaki végre nem löbbölte a kapus kezébe, hanem ’F’ erővel laposan a védők lábai között érkezett a labda nagyon veszélyes területre.

Megint megmutattad Milly!

Oxlade-Chamberlain: 6/10

Nem sok vizet zavart.

A BBC-n azt írták, hogy az Angol válogatottban jó esélye van beférni a kezdőbe a belső középpályára, de igazából még mindig nem teljesen érzi, hogy ezt neki tulajdonképpen hogyan is kéne játszania.

Szerintem koncentráljon az erősségeire és utána meglátjuk az hova vezet.

Salah: N/A

Nem számoltam a labdaérintéseit, de nagyjából biztos vagyok benne, hogy a gólja előtt egy kezemen meg tudtam volna számolni hányszor volt nála a foci.

Igazi klasszisként ennek ellenére fergeteges hidegvérrel hozta nekünk a győzelmet nagyon a vége felé, amiért extra elismerést érdemel.

Ez már a 29. gólja volt a PL-ben és Angliában sokan arról beszélnek, hogy ez igazából kétszer annyi is lehetne, ha jobb lett volna a helyzetkihasználása az év elején.

Én ezzel nem szeretnék foglalkozni.

A PL-ben a csúcstartó az akkor bajnoki címet és Aranylabdát szerző Cristiano Ronaldo 32 góllal.

Nem tudom jelenleg elképzelni, hogy ezt Salah idén ne döntse meg.

Bobby Firmino: 8/10

A vadiúj fehér cipőjével viszonylag szürke volt az első meccse, de még így is a mezőny egyik legjobbja volt.

Ő például Trenttel ellentétben rájött korán, hogy ma nem megy annyira a parádé, mint máskor, ezért inkább ezekre a visszafutós Gegenpresszelős labdaszerzésekre fókuszált.

Teljesen köré van építve ez a csapat.

Mané: 8/10

Azt, hogy ennél a kezezésnél hogyan nem állították ki még mindig nem teljesen értem, de inkább legyünk hálásak a bíró sporttársnak.

Többször bevállalta a cselt amikor hárman vették körül és vesztett labdát könnyedén, de igazából ez nem baj mert a Palace mindig újra elveszítette a bogyót.

Összességében egy nagyon fontos meccset nyertünk gyatra focival, ami minden nagycsapat védjegye.

Gondoljunk csak a Ferguson érában a ManU-ra.

Rengetegszer az ajtót csapkodtam, amikor egymás után nyertek meccseket 1-0-ra a 97. percben, John O’Shea hátáról bepattanó gólokkal.

De ez így működik.

Eközben kíváncsian várom a holnapi Chelsea-Spurs ki-ki meccset, bármilyen eredmény jó lesz nekünk.

6 meccs van hátra, 66 pontunk van 32 meccs után.

Egyszer az Everton, egyszer a Chelsea fogad majd minket.

A legfontosabb viszont a másik 4 meccs összesített eredményei: West Brom, Bournemouth, Stoke City és Brighton.

Ha ezeket hozzuk akkor 78 pontunk van és mindenki békén hagyhat minket.