Klopp                  4/10

Image result for alisson

Kezdjük is a kapus úrral.

Alisson az első gólról nem tehetett, a második finoman szólva védhető volt.

Nem nevezném óriási bakinak, de ha én Virgil Van Dijk vagyok egy fontos idegenbeli BL meccsen, akkor elvárom a kapusomtól, hogy ezt kivédje reflexből.

Trent: szerintem kicsit igazságtalan, hogy őt hoztuk le félidőben, igazából bárki lejöhetett volna. Tény, hogy megint nagyon gyenge volt, de előre lehetett tudni, hogy a Red Star a második félidőben be fog állni védekezni és nem kell majd sokat védekeznünk.

Támadásban szerintem nem volt rossz az ifjú Scouser, bár a beadványai ismét használhatatlannak bizonyultak.

Ennek ellenére én Kloppo helyében fent hagytam volna Trentet, mert támadásban nagyon hasznos tud lenni a gyors döntéshozása és a tökös passzai.

Matip kritikán aluli, lassú, bátortalan, tétova.

VVD, Robertson és Gini rendben volt, nem rajtuk múlott. Az első gólban Virgil benne volt, de szerintem inkább Sturridge volt a legbénább ott.

Milnert is a ’rendben’ kategóriába sorolnám, de ő adta el a labdát a második gól előtt és összességében borzasztóan fáradtnak tűnt.

Lallana semmit nem tett hozzá a játékhoz az alkalmanként előhúzott sarkazásokon kívül, amikkel egyébként rendre elveszítettük a labdát.

Salah próbálkozott, eltalálta a kapufát, de többet is kihozhatott volna néhány kontránál amikor 3 a 3-ban vittük rá a védőkre. A második félidőben szerintem nagyrészt Klopp edzői öngólja miatt se tudott sok mindent csinálni, de erről még később.

Mané szintén próbálkozott, de a Red Star két embert állított a levédekezésére ami zseniális húzásnak bizonyult mert semmit nem tudtunk kezdeni Sadio nélkül.

Sturridge: borzasztó rosszul játszott az első félidőben, de ugyanilyen borzasztó döntésnek tartom, hogy lehoztuk a félidőben.

Én Klopp helyében átálltam volna 4-2-3-1-re, Lallanát le lehet hozni a helyére Firminoval, a szélső védők fussanak fel a széleken és állítsuk át a taktikát all out attackre.

Gini és Milner középen, rajtuk kívül mindenki támad. Sturridge pedig egyszer ér labdához, amiből gólt rúg.

Image result for liverpool sturridge

Kiváló példa erre a Man Utd néhány héttel ezelőtti Hail Maryje, amikor 2-0-ra égtek a félidőben a Newcastle ellen.

Igen, én se szeretem a Unitedet de a második félidőt briliánsan hozták le, és ezt el kell ismerni.

Átálltak egy 3-1-6-ra, ahol a 3 védő közül Pogba játszott a bal oldalon és úgy irányította a meccs tempóját, mint Paul Scholes fénykorában, a Newcastlenek pedig momentuma nem volt.

A mai meccsnek a homlokára volt írva egy hasonló koreográfia mint aznap az álmok színházában, de sajnos nem így lett.

Nem azt mondom, hogy Klopp hibája a mai vereség, de mindenképp rosszul nyúlt bele a meccsbe (igen utólag lehet okoskodni).

Chill: Így jutunk majd tovább (elsőként!)

Közben a csoport másik meccsén 1-1-es döntetlen született, ami nem is jó és nem is rossz nekünk.

Mi még játszunk a PSG-vel idegenben aztán otthon a Napolival, akiknek rajtunk kívül van egy meccse a Belgráddal.

Számoljunk úgy, hogy ők ezt behúzzák (főleg a Nápoly, aki hazai környezetben fog megmérkőzni a szerbekkel).

Így a Nápolynak 9, a PSG-nek pedig 8 pontja lesz.

Tehát ha mi idegenben döntetlenezünk a PSG-vel és otthon legyőzzük a Nápolyt az utolsó forduló ki-ki meccsén, akkor 10 ponttal csoportelsők lennénk.

Két győzelem ígyis-úgyis csoportelsőséget jelentene.

Ellenben, ha fordítva csináljuk és először megverjük a PSG-t, otthon pedig elbundázzuk a meccset és lehozzuk döntetlenre, akkor a csoportelsőség a Nápolytól függ.

Image result for liverpool psg

Két döntetlen esetén egyébként szintén továbbjutnánk, mert akkor nekünk és a PSG-nek is 8-8 pontunk lenne, de mivel az egymás elleni eredmény számít, ez nekünk kedvezne.

A lényeg, hogy ha nem kapunk ki a hátralévő két meccsen akkor továbbjutunk.

A PSG ellen viszont egészen egyszerűen nem szabad kikapni Párizsban, mert akkor legalább két góllal meg kéne vernünk a Napolit (kicsit a 2004-05-ös Olympiakos elleni Gerrard gólt is felidézve).

Azt javaslom, hogy a mai meccset felejtsük el, vasárnap ebédidőben Fulham!