Wolverhampton 0-2 Liverpool: Vélemény

2018. december 22. 19:41 - BenErdelyi

4 ponttal vezetjük a tabellát karácsonykor.

Image result for liverpool

Ez volt az a meccs amikor már előre megvoltak a kifogások egy esetleges botlásnál.

Zuhogó esőben, péntek este, idegenben játszottunk a hetedik ellen, aki a Spurs kivételével minden top 6-os riválistól pontot rabolt.

Adama Traoré veszélyesen szaladgált az első félidőben és több fél-helyzete is akadt, azonban Van Dijk rutinosan menedzselte az ex-Barcás szélsőt.

Több Wolves lehetőség után jött a pofon: Fabinho Manéval kényszerítőzött a jobb szélen, majd előbbi erőből rúgta vissz a tizenegyespontra, ahol Salah egy elképesztő ügyes érintéssel külsővel tette a hálóba Coady lábai között.

0-1.

A második félidőben a közönséget teljesen lehangolva tartottuk a labdát, és a 4-es számú medve révén megdupláztuk az előnyünket: Van Dijk Salah kiváló beadására érkezett. 0-2.

A meccs hátralévő részében az idei szezonban megszokott teljes nyugalmat sugározta a csapatunk, bár a 90. perc magasságában jöhetett volna a szépítés a fiatal angol Morgan Gibbs-White révén, miután András Róbert sarkazott véletlenül az ötösünkön.

A végén 0-3 is lehetett volna, ha Gini jobban céloz jobb belsővel, de így is széles mosollyal énekelte a vendég szurkolótábor a „We are top of the league” dallamot.